Sarrow

Jak se v práci řeší neschopenka typu: „Dnes nemohu přijít, protože jsem to včera přehnal s alkoholem“?

Je třeba se pouze omluvit telefonicky a pozdeji se domluvit na nadělání chybějících hodin?

Nejlepší odpověď
Dochy

To není neschopenka. To je dost přímý (až neurvalý) pokus o omluvení se z práce (přípustný, jen pokud se vyspávající velice dobře zná se šéfem a ví, že to šéf může tolerovat – např. s ohledem na plánovanou činnost)

A řešení je na šéfovi… sick day (pokud jsou firmou nabízeny), dovolená, neplacené volno, napracovat, nedovolená absence… (seřazeno přibližně od nejvstřícnější nabídky)

Další odpovědi
Drap

Záleží jak u koho. Kdybych tě zaměstnával já, tak od zítřka jsi nezaměstnaný.

led

Môže platiť len v prípade, ak to bol „pracovný úraz profesionálneho degustátora alkoholického nápoja“… v opačnom prípade u váčšiny zamestnaní doporučujem navštíviť príslušný Úrad práce ako čerstvý nezamestnaný.

ivzez

Alkohol by měl konzumovat pouze ten, kdo to zvládne,
aniž by se „upravil“ tak, že další den nemůže do práce.

Nešlo by o neschopenku, ale o neomluvenou absenci,
za kterou by zaměstnavatel mohl zkrátit dovolenou až o tři dny.

Případné opakování může skončit ztrátou zaměstnání
bez nároku na odstupné a podporu v nezaměstnanosti.

luky.1986

Pokud máš ve smlouvě povoleny sick day, tak jenom zavolas. Jestli ne, tak neschopenku na kocovinu nedostanes:))

marci1

Řeší se to tím, že zavoláš šéfovi, omluvíš se, že nemůžeš přijít, jelikož máš trávicí problémy a poprosíš šéfa o 1 den dovolené. (S tím alkoholem se to může stát výjimečně každému). 🙂

pepe88

Jak řekneš slovo alkohol tak končíš,v den pracovní absence sehnat od doktora neschopenku už je jedno sčím a máš vystaráno.