Jak se v některých krajích říká velikonoční pomlázce?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pomlázka (v různých moravských a českých nářečích také mrskačka, mrskut, šlehačka, švihačka, hodovačka, houdovačka, karabáč, sekačka, dynovačka, pamihod, korbáč, karabina, čugár, tatar, žila a další.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pom­l%C3%A1zka

Další odpovědi
elektrikář

Polévačka, mrzkut.

haunted

kyčka

Terryle

U nás (Vysočina) se říká hlavně šmerkust. Nebo ten mrskut. Pomlázka bych v životě neřekla, to je příšerně odporně spisovný! Fuj! :o)