FlAsh_7

Jak se v mé situaci posunout dále v jazyce (popis)?

Umím hodně slovíček, ale jak jsem zjistil, tak neumím pořádně složit anglickou větu. Poradíte nějaký dobrý článek, ze kterého bych si mohl udělat výpisky a dále se začít vzdělávat?

Odpovědi
Kelt

Co je to hodně? Několik desítek, nebo několik tisíc? Určitě umíš milion slovíček, pokud umíš číslovky. A každý článek je dobrý. Tady neuvádíš, co tě zajímá – sport, příroda, motorismus, doprava, kultura. A tak si můžeš najít nějaký článek přímo v originále a začít s ním. Ale jde ti o mluvení, nebo o čtení? O aktivní nebo pasivní znalost jazyka? Co znáš z gramatiky? A kam se chceš posunout? Neuvádíš své cíle? Chceš si udělat mezinárodní jazykovou zkoušku, nebo chceš jít pracovat a budeš angličtinu potřebovat, nebo si chceš číst v originále? Na youtube jsou různé úrovně angličtiny – easy English, English for children, nebo jsou zde knihy, pohádky a další, kde vidíš text a slyšíš, jak ho někdo čte. Já toho měl, ale musel jsem resetovat disk a abych to dělal znovu. Je třeba být konkrétní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.