Avatar uživatele
bolak

Jak se v Anglii a USA pozná, zda si někdo tyká nebo vyká?

Někdo mi kdysi říkal že se to nepozná, že si tedy všichni navzájem tykají, jenže v některých amerických seriálech v CZ dabibgu jsem již několikrát slyšel, jak jeden druhému nabízí tykání.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Michal Kole, chudst, hanny 2, Lucijej, tasiri, anonym před 4571 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Podle kontextu. Oslovování jménem je ekvivalent tykání, oslovování příjmením vykání.
Hi, Joe
Hi, Mr. Smith

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

baghira: to neni tak uplne pravda. Tam si casto rikaji jmenem, nemusi to nutne znamenat tykani. A mimochodem, ted tu moc casto nebyvam a uniklo mi, ze jste se stal zlatym – moc gratuluju! :)

bolak: nepozna, nerozlisuji to. Naklonnost mohou vyjadrovat prave tak, jak rika baghira, ale tykani/vykani jako takove tam proste neexistuje. Akorat formalni zdvorilost (coz by se dala brat jako vykani) a naklonost (coz by se dalo brat jako tykani). Prekladatele s tim maji taky problem – ted jsem nad tim premyslel u Harryho Pottera, kdy v prvnich dilech tete a strejdovi tyka a v dalsich dilech jim vyka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

baghira: A co když tu osobu oslovuje křestním jménem a zároveň jí vyká, jako: „Dobrý den Joe, jak se dneska máte?“

před 4570 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek