Mp2

Jak se určuje velikost opasku?

Zdravím.

Sháním pevný opasek na nějakém army eshopu.
Pokud je uváděna délka například 100, znamená to, že poslední dirka je na 100 cm, nebo že délka opasku je 100???

Úplně mě to blbne hlavu. Protože některé mají jen do 120 cm. Proto nemohu vzít delší, abych mel jistotu a kdyztak ho zkratil.

Na pásku, který nosím, zase neni rozměr. :D

Dík

Mosoj:
Ano, já si svůj pásek klidně změřím, ale tento údaj mi bez uvedene velikosti bude na 2 věci.
Víš, ono se to měří buďto od poslední nebo prostřední dírky.. A nebo celková délka pásku.. Já si jen nejsem jistý tím, jak to je..

100% vím, že ani v Tescu ani v jiných kamenných mně blízkých obchodech… Svou velikost nekoupím..
Ani v pracovních odévech.. A obchody typu New Yorker mají détské velikosti..

Pokud si najdu na Eshopu velikost 130… Tak zkrátka nevím, co mi příjde.. Na telefonu obchodu nikdo neví, vietnamci nemají velikost.. Vše détské..

Hold si objednám delší a zkrátím ho.. Jen mě napadlo se zeptat se tady.

Nejlepší odpověď
mosoj

To se takhle vezme metr a změří se to. Dírka nedírka.

A plot, dokázal by jsi postavit?

Nosím pásky z Číny. Tento měříl 125 cm od začátku do konce. nemá dírky, ale dírka na tom nic nezmění.
https://www.ban­ggood.com/125cm-ENNIU-TB13-3_8cm-Nylon-Waist-Belts-Alloy-Buckle-Heavy-Duty-Rigger-Military-Tactical-Belt-p-1411980.html?rmmds=­myorder&ID=224&c­ur_warehouse=CN

Další odpovědi
Dochy

Po krátkém hledání: Ze 3 různých zdrojů je udaná délka opasku od konce spony ke 3. dírce. Když si změříš obvod pasu (krejčovským nebo zednickým svinovacím metrem) měl by Ti sedět pásek s udanou stejnou (nebo podobnou) délkou.