jmachan

jak se urcovaly hranice more primorskych statu ???

Doplňuji:
slysel jsem ze to bylo kdysi davno,vystrelem dela jak daleko dostreli.

Odpovědi
Lamalam

Podle mezinárodních zvyklostí se maximální šířka teritoriálních vod stanovuje na 12 námořních mil (přes 22 km). Pochybuji, že kdysi dávno měla děla takový dostřel.

gepik

Myslím, že těch 12 mil bude mít spíš co do činění s dohledem na horizont snad ze stěžně lodi či koše plachetnice.

mosoj

Mezinárodní úmluva o mořských teritoriích stanovuje 12 mílovou zónu teritoriální příslušnosti k přilehlé souši a 200 mílovou ekonomickou zónu, ve které má příslušný stát výhradní těžební práva !!!!

Dříve to asi tak kritické nebylo.