Enissa

Jak se určí tvar molekuly a hybridizace?

Potřebovala bych určit tvar molekuly a hybridizaci u různých sloučenin, ale vůbec nemám páru, jak se to dělá. Byl by někdo schopný to tu polopatě vysvětlit? Je vcelku jedno, na jaké sloučenině to ukážete, důležitý je pro mě postup. Předem moc díky!

Odpovědi
RyuzakiKate

Máte nějakou učebnici? Mrkni se do kapitoly o vazbách (kovalentní, iontová atd.) a prostuduj si orbitaly (s, p, …) a jakej mají tvar – podle toho se určí tvar molekuly, musíš ovšem znát pravidla vyplňování orbitalů, to je takový to jak kreslíš čtverečky a do toho šipečky nahoru a dolů :P jinak tady ti házím ofocenou kapitolku o hybridizaci z mejch maturitních otázek, já už si taky skoro houby pamatuju, páč to jsou vcelku nedůležitý věci, pokud se chemii nechceš věnovat: http://letecka­posta.cz/834720890