kurec

Jak se umělci dostali na místo, kde právě jsou?

Nejlepší odpověď
marci1

Různě. Někteří svým talentem, pílí, jiní známostmi a protekcí, někteří svou „drzostí“. 🙂

Další odpovědi
Dochy

Různě. Letadlem, busem, tramvají, autem… Někteří i po svých.

ivzez

Souhlasím s odpovědí Marci1: Někteří díky svému talentu,
jiní díky známostem, jiné „nadstandardním přístupem“ k osobám,
které mají nějaký vliv, někdo díky štěstí, či drzosti.

aliendrone

Dokud neupřesníš co si představuješ pod termínem „umělec“, těžko odpovědět. Dnes je považován/označován za umělce každý mediálně profláknutější kašpárek, což nemění nic na tom, že to umělci ani ZDALEKA NEJSOU. ;) :D

Rokio

Podle mě nemají ve společnosti moc vysoké postavení, protože jejich povolání není životně důležité a bez umělců se většina lidí obejde.

Bez kuchaře by se člověk nenajedl, bez zedníka by neměl postavený dům, bez elektrikáře by mu nefungovaly elektrospotřebiče kdyby se rozbily, bez kadeřníka by neměl ostříhané vlasy atd.

Naproti tomu umělec není tak důležitý pro obyčejný lid a zajímají se o něj spíše bohatí a mocní a těch moc není, a proto ve společnosti nemá takovou prestiž.

Toto je můj názor.

Mc Merkurion

… ach jo, Rokio, kéž bys tak měl pravdu …