Lol*

Jak se udržuje váha?

Možná ta otázka zní stupidně, ale když jsem o tom přemýšlela, tak to opravdu nevím. Teď jsem ve fázi hubnutí, když budu jíst pořád stejně jako teď, budu stále hubnout, když budu jíst hodně – přiberu..
Kde je ten střed? :D
Díky za odpověď :)

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě že pokud si váhu budeš chtít udržet, je nutná i nadále pravidelnost. Jíst rozumně v malých dávkách, hýbat se, ale zároveň i odpočívat. Pokud budeš jíst větší množství potravin-přibereš.

3 zlaté rady pro udržovací fázi podle Mgr. Adely Marečkové:

  1. Po zhubnutí si držte své nově naučené tempo ve stravování. Važte si toho, že se tělo probudilo, začalo pracovat, spalovat, mít víc energie. Snažte se jej v tom novém super režimu i nadále podporovat. Pravidelností a zase pravidelností!
  2. Odpočívejte, relaxujte, doplňujte energii nejen jídlem, ale také občasným nicneděláním, aby mělo tělo i mysl čas na regeneraci. Základem je potom kvalitní spánek, protože jen odpočatý organismus umí spalovat a udržovat dosaženou váhu.
  3. Stále si hýčkejte svou zálibu v pohybu. A připomínejte si, že čím víc se budete hýbat, tím víc můžete jíst (pokud vám na tom záleží). Většina hubnoucích si ho v novém, štíhlém a pružném těle naštěstí užívá, tak toho využijte a podporujte se v tom i nadále!

http://www.fit­web.cz/clanky/stih­la/458752-jak-si-udrzet-vahu

Další odpovědi
Drap

Hubnutí a přibírání není jen otázkou jídla. U každého člověka je to ještě jiné. Záleží co jíš za stravu, jak se pohybuješ, a taky na konkrétním spalování daného člověka. Žádný střed se nedá najít. Chce to jíst pestrou stravu, nejlépe 5× za den a hýbát se. Potom se tvá váha ustálí na optimální hladině a budeš se cítit dobře.

Dane

Nejlepší způsob, jak si udržet váhu je vyvážená strava a fitko, popř. nějaký druh sportu (plavání, běhání, jízda na kole, …).