nikeroska

Jak se učit?

Pořád mi to učení neleze do hlavy… Poraďte mi nějaký způsob ;)

Nejlepší odpověď
WeeBear

Řekla bych, že každému vyhovuje něco jiného. 🙂

Když budu mluvit za sebe, tak se mi nejlépe učí večer, jindy se nezvládnu naučit nic. Sednu si do pokoje s hrnkem horké kávy, pustím si svou oblíbenou hudbu, ale jen polohlasně, když ji mám naplno, tak se neumím soustředit. Popíjím, poslouchám a opakuju si to, když jde o učení textu, tak mi pomáhá, když si ho čtu. Jde mi to pak lépe i „do pusy“ 🙂 Když mě to přestane třeba po hodině bavit, tak si dám třeba procházku, nebo si mezitím udělám večeři, nebo prostě na chvilku od toho odejdu a nechám to v hlavě odležet. A po hodince si to zkusím prvně přeříkat a pak se až začnu dívat do papírů – sama tak zjistím, kde mám největší mezery. 🙂

Další odpovědi
Andělé

Jak tu ostatní píšou,určitě je to individuální,každý si najde svůj způsob učení.
Obecně ale na efektivní učení platí několik zásad:
Uč se ještě týž den,co přijdeš ze školy. A to na stále stejném místě,nejlépe u pracovního stolu. Mozek si navykne a v podvědomí začne více pracovat a soustředit se.
Zásadně u učení nelež,automaticky mozek vypíná a uléhá ke spánku. Já to radím,ale sama jsem u učení často ležela a též s hudbou puštěnou ve sluchátkách.Ve škole to nemohl nikdo pochopit,jak se můžu učit s hudbou. Před maturitou nám pak p.učitelka psychologie dokonce poradila,že se můžeme klidně učit s hudbou z toho důvodu,že mozek není rozptýlen jinými zvuky,např.te­levize,rádio,mlu­vení z vedlejšího pokoje či z venčí. Mozek se tedy více soustředí.
Před učením si ke stolku připrav vše potřebné,at se zbytečně nerozptyluješ,různé zvýraznovače,tuž­ky,desky,papí­ry,knihy,jídlo,pi­tí apod. Udělej si pohodlí a měj vše po ruce.
Mně velmi pomohlo tzv.vizuální učení,kdy jsem si zůznými zvýraznovači vyznačila nejprve to nejpodstatnější a jinými to méně důležité. Z optického hlediska mi to skoro samo naskákalo do hlavy:-D. Někomu zase pomáhá sluchové učení,kdy si učivo čte nahlas nebo kombinuje obojí.
Před samotném učení začni nejprve tím,že „proletíš“ učivo nahrubo a pak se ho uč znovu postupně hlouběji. Vracej se k němu tak dlouho,než to v tobě zůstane. Ale pozor,velmi důležité jsou přestávky na odpočinek,které sama poznáš,kdy je potřebuješ. Jak říká známé přísloví-opakování je matka moudrosti. K učivu se vracej i druhý den,určitě už bude stačit ho jen pročítat a opakovat,protože nejpomaleji to leze do hlavy na začátku učení. Jen opakováním si učivo zapamatuješ dlouhodoběji. Bez něj si vše Tvá pamět uloží jen krátkodobě.
Chce si to vše vykoušet a najít svůj způsob,který Ti bude nejlépe vyhovovat. Neboj,věřím,že ho najdeš. Přeji hodně školních úspěchů 🙂

SINGO

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­36&q=jak+se+u%C4%8Dit

ondra07

Nevím jak to máte vy. Každý to dělá jinak, někdo se musí točit na židli při učení, někdo při tom poslouchá hudbu, jiný se zase musí učit ráno, aby to nezapomněl a další zas večer. :)
Ale vždycky když se učím já, tak si to prostě přečtu, pak jsi to jakoby přeříkám v hlavě nebo zakryju v sešitu a zopakuju si to nazpaměť, pak si to ještě několikrát znova přečtu zopakuju a pak třeba ještě další den znova zopakuju. Záleží na tom, co se učíte, na kdy, ..... :)) Snad jsem Vám pomohl