Avatar uživatele
Bronzový

Jak se u záložní tiskárny u které by se tisknulo jen nouzově zabraňuje vyschnutí či postupné vysychání tiskové hlavy?

Jde o to, že budu brzy mít novou tiskárnu a tu starou bych chtěl mít "ready" pro případ, že by v té nové
došla barva, či by se vyskytl nějaký jiný problém.

Našel jsem radu na netu, kterou je třeba se řídit? Nestačilo by jednou za měsíc?

Pokud netisknete každý den, doporučuje se aspoň jednou za 14 dní tiskárnu zapnout a vytisknout jednu zkušební stanu. Zkušební strana vám "protáhne" celou tiskovou hlavu, použije všechny barvy a tím máte jistotu, že se "provětraly" všechny trysky. V případě, že vám barva dojde v tiskárně s pevnou tiskovou hlavou, vyměňte jí za novou. Nikdy nenechávejte dok na cartridge prázdný, v tomto případě vám hlava zákonitě vyschne velice brzy.

Zdroj: https://www.cdrmarket.cz/…

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nesmysl. Inkoustovka musí pracovat. Jinak nemá smysl.


Avatar uživatele
Zlatý

Popravdě myslím, že nechávat někde stát inkoustovku jako záložní nemá moc smysl. A to říkám jako člověk, který záložní inkoustovku měl několik let ;-)

Ale pokud mám odpovědět na dotaz jak zabránit vyschnutí hlavy: Použij tiskárnu která to zkrátka vydrží. Která to je? Obecnou odpověď nemám. Naše zatím poslední PIXMA iP4200 vydržela provoz kdy po několik let bývala využívána s několikaměsíčníma přestávkama a plněna alternativními zásobníky či doplňována. Hlavu zničilo až dlouhodobé uvíznutí kapsičky s čistícím polštářkem na brýle mezi hlavou a parkovací podložkou... Po výměně hlavy zas vše funguje dál.

Osobně věřím tomu, že moderní tiskárny toto mají už ošetřené a zkrátka vydrží. Ale záruku že to zvládnou všechny Ti nedám.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud na tiskárně máš v úmyslu tisknout jen zřídkavě, tak prostě nekupuj inkoustovku (ta musí jet minimálně ob den jinak zaschne) ... ideální je pro tebe tiskárna na bázi práškového toneru (laser/led). K té se můžeš vrátit třeba po půl roce a bude tisknout jak nová.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

George, Edison: Pokud vaše zkušenosti z posledních let s inkoustovkama jsou vážně takové jak píšete, pak by to chtělo napsat značku. V tom případě se i nadále budu držet tiskáren od Canonu. Laser pokud vím není zrovna vhodný do bytu (uvolňování ozonu a další chuťovky), Jehličkovky jsou v současnosti poněkud drahé pro občasný tisk a pro práci v noci trochu hlučné (navíc jsou použitelné víceméně jen pro texty - někomu to může vyhovovat, většině domácích uživatelů asi ne)

Pro svůj druhý Canon jsem se rozhodl protože jsem měl zkušenosti se starším typem, že se nechá doplňovat s minimálním rizikem bordelu, vydrží i nějakou dobu v klidu stát a poté se nechá roztisknout a nedělá obstrukce s doplněnou cartridží (v porovnání s tehdejším HP). Že se nechá doplnit a že vydrží i bez tisku u té novější tiskárny platí, dokonce vydrží bez tisku déle než ta původní. S obstrukcema začal ale už i Canon :-( a pochybuji, že se v tomto ohledu přístup nějak výrazně zlepšil.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1303
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1109
Zlatý Hlada 1041
Zlatý led 1026
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 756

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.