STUDENTKAEVA

Jak se u svadby podepisuje slepý?

Nejlepší odpověď
annas

Chodila jsem do Tyfloservisu, takže jsem získala různé informace. Ale pro jejich ověření vkládám odkaz.

http://www.ty­floservis.cz/ra­dy-pruvodcum-nevidomych.php

Při podepisování úředních listin seznámí průvodce nevidomého nejprve s jejich obsahem. Při vlastním podepisování existuje několik možností:

  • průvodce položí podpisovou šablonu přesně na místo podpisu,
  • průvodce položí ukazováček volné ruky nevidomého na řádku tak, aby ukazoval na místo, kde se nevidomý může sám podepsat,
  • průvodce položí hrot tužky, kterou drží nevidomý, přesně na místo, kde začíná podpis.

Další odpovědi
anonym

Nejen u svatby – někdo mu dá pero do ruky a ´ukáže´ (položí hrot pera, prst…), kam se podepsat…
Nevidomí nejsou ´blbí´, jen nevidí…
😉