misadole

Jak se tvoří RPG hra?

Doplňuji:
jo to vím ale jak se to programuje? :D

Nejlepší odpověď
chudst

Naprosto „jednoduse“: Musite napsat scenar, jako pro film. Tudiz nejdriv zasadite pribeh. Pote pribeh rozvinete a date mu vice alternativ. A jelikoz je to hra, nemuze se hrat do nekonecna, takze by se alternativy mely nekde spojovat, at hrac udela cokoli.

No.. a pak se to naprogramuje.

edit: tak to vam vazne podrobne popisovat nebudu. Jednoduse: Grafici udelaji vzhledy postav a mist, programatori to naprogramuji, zvukari dodaji zvuky a testeri otestuji. (Je dost dobre mozne, ze jsem nekoho vynechal.)

Pokud chcete RPG hru naprogramovat sama: vzdejte to. Musite na to mit tym, aby se vam to mozna za nejaky rok a pul (samozrejme i dele) podarilo nejak slusneji vydat. Vy sama potrebujete znalost toho, v cem se programuje, nebo v cem se dela grafika… – a to zavisi na kazde hre trosku jinak. I kdyzbyste se sama zazrala do programovani (cecka, delphi…), mate mozna sanci za rok stvorit nejakou skutecne hodne jednoduchou 3D hru. A to byste na tom skutecne musela makat. Neni to nic jednoducheho.

Další odpovědi
DDarent

Jako...... Pochypuju že bys pochopila naprogramování různých XML souborů nebo vytváření nativních formátů souborů DWG pro 2D hry......

jednoduše:
Prostě se to dá do programu, vytvoří se Engine, pak se vytvoří 3D/ 2D objekty, pak se to dá do dalšího programu, a tam se s těma 3D/ 2D modelama udělá scéna a do ní se vloží zvuk. vytvoří se EXE, ReadMe, a takový camprliky, většinou se to ale dělá pomocí textových souborů, které můžou mít třeba i 10000 ,,nesmyslných'' řádků. Pochopíš to když se koukneš do systému a najdeš si nainstalovanou hru v souborech a postupně si je prohlídneš...... je spoustu způsobů jak jí vytvořit…