Jak se tvoří chemické rovnice?

Dobrý den, prosím Vás, je tu mezi Vámi někdo kdo chemii rozumí, aby mi vysvětlil chemické rovnice prosím?
Já na tuto látku chyběla a zítra z ní píšu VELKEJ test, kterej rozhodne o mé známce na výzo (1–2). Prosím, moc mi na tom záleží. Nechápu to (Například: 2HCl------ H2+Cl2

Nejlepší odpověď
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=chemick%C3%A9%20rov­nice

Další odpovědi
RyuzakiKate

No, je to základ, takže mrkni do učebnice. Záleží také, jestli to jsou reakce organických látek, anorganických… Neuvádíš, čemu přesně nerozumíš, takže předpokládám, že ses do učebnice ještě ani nepodívala…
Prostuduj si oxidaci, redukci (+ ox. a red. činidla), reakce kyselin a zásad (kyselina vodík odštěpuje, zásada přijímá), radikálové reakce, iontové reakce, adici, eliminaci, substituci, hoření, polymeraci, ježíš, vždyť je toho tolik… V jakým jsi ročníku? Ale tak.. když to máš mezi jedničkou a dvojkou.. tak by se svět nezbořil, né? :P nebo jedeš na vyznamenání? :)

mosoj

Jak můžeš mít mez 1 – 2 když neznáš chemické rovnice ? To je základ chemie.