quentos

Jak se tomu odborně říká,

když se vám na obraze [spijí] barvy? „Z“ bych tam nepsal – spijí se směrem dohromady, nebo se mýlím? Ve slovníku spis. češtiny však sloveso uvedeno není. Že by výtvarnický slang? Jaký je spisovný či odborný ekvivalent?

Nejlepší odpověď
Terryle

Myslíš přímo při malování? Znám výraz „zapouštění“ barev, ale nevím, jestli to je dostatečně odborný…

Další odpovědi
hanulka11

slité barvy …nebo taky mazanice

anonym

Rozpité

annas

Nevím jistě, ale zkuste se podívám na stránku podle odkazu.

Mokrý akvarel?

Zdroj: http://wapedi­a.mobi/cs/Akva­rel