Fjdjjdcn

Jak se zbavit lupů a mastnoty vlasů?

Je mi 14 a od mala mě trápí mastné vlasy a občas i lupy. Poslední dobou se mi začalo dělat úplně strašně moc lupů a začaly mi hodně padat vlasy. Vždy jsme je měla husté teď jich mám tak polovinu. Nemůžu se ničeho zbavit. Nebarvím si vlasy a šamponem to taky není. Vlasy si ani nežehlím ani nekulmuji nebo něco podobného. Nemáte někdo radu čím je to způsobeno a jak se toho zbavit? Děkuji.

Odpovědi
led

Povedz to doma rodičom a choďte spolu k lekárovi. Vypadávanie vlasov môže mať rôzne príčiny, najlepšie je skúsiť zabrániť ich ďalšiemu padaniu skôr, než príde plešina.

dr.luha

Pít protlak z domácích (nebo koupených od pěstitele na trhu) rozvařených rajčat (obsahuje lykopen) a užívat MSM. Po barvení se paradoxně většinou lupy netvoří.

marci1

Názor odborníků:
"Ve Vašem věku je možný hormonální vliv puberty na stav vlasů. Vhodné jsou přípravky na podporu růstu vlasů ve formě vlasových vod či tonika (např. aminexil). Můžete také užívat doplňky stravy vyvinuté pro zdravé vlasy a nehty (vhodný např. panthenol). Vzhledem k Vašemu věku bychom doporučili návštěvu kožního lékaře (dermatologa). Ten určí možnou příčinu a další postup.

Hair Centrum Praha" 🙂

mosoj

Kup si kvalitní!!!!! šampón proti lupům a od lékaře si nech napsat Belosalic.
Můžeš to kombinovat s Arvitem, pokud ho seženeš. Vyrábí se na Slovensku.
Na kožním ti s největší pravděpodobností nic jiného nedají, ale navštívil bych je ať máš jistotu.

Mýt si vlasy odvarem z kopřiv, také není k zahození.