kikouš

Jak se tohle počítá, a)jeho polovina je o 6 větší než jeho čtvrtina.Myslím si číslo… ? děkuji

Odpovědi
mosoj

Úvaha:
x … čislo
jejo polovina je o 6 větší než jeho čtvrtina
(x/2)- 6 = x/4
2×- 24 = x
x = 24

kikouši : Druhý výsledek máš v diskusi. Ale aby to mělo pro tebe smysl, musíš ten postup pochopit. Opiš si to na papír a piš si to krok po kroku tak jak to děláte ve škole.
Dokuť ti to nebude jasné !!
Můj postup byť je výsledek správný se může trošku lišit. Navíc některé kroky pro jednoduchost příkladu slučuji.

kikouš

ty jo moc díky ale vubec tomu nerozumím a nevíš jak by bylo když od něj odečtu třetinu čísla 12,vyjde mi 96 myslím si číslo…jak by zněla rovnice

mosoj

Kikouši.
Taky se to chce trochu lépe a přesněji vyjadřovat.

x-(12/3) = 96
x – 4 = 96
x = 96 + 4
x = 100

Hele, aby to mělo pro tebe smysl, musíš ten postup pochopit !!!
Opiš si to na papír a zkoušej to krok za krokem tak jak to děláte ve škole.
Můj postup byť je to správně se může lišit.

Pokud nebudeš něčemu rozumět klidně se ozvi.

kikouš

…strašně si toho vážim…,tohle měl vypoč.muj syn až k tomu dojdou dám vědět… díky K.