Frogman

Jak se točí filmy s herci mluvícími jinou řečí?

Jako příklad uvedu filmy Kouzelný měšec a Jezerní královna. Hrají tam jak Češi, tak i Němci. Film je dabovaný do obou jazyků.
Hádám správně, že při natáčení všichni mluví svou řečí a později se cizí jazyk dabuje, nebo všichni jen otevírají pusu a dabuje se to potom všechno?

Nejlepší odpověď
Edison

Pak se dělá „postsynchron“. Co je potřeba se nadabuje, udělaj se ruchy a podobně. V zásadě se dá říct, že se udělá celý zvuk znova. A to ne jen v těchto případech.

Další odpovědi
led

Pokiaľ niektorý z hercov neovláda „úradnú“ reč filmu, používa svoju reč a predabuje sa iným hercom pri neskoršej úprave zvuku (ako správne píše Edison „postsynchron“). Vzhľadom na to, že film sa nakrúca po častiach, niektorí herci to riešia tak, že tých pár viet (v cudzej reči) sa naučia, pred kamerou povedia (pomocou kolegov schovaných mimo záberu), aby ich potom zase zabudli. A potom sa všetci divíme, ako bravúrne zvládli pre nich neznámy cudzí jazyk.

Lun Ret

Už nevím který herec ,jednou říkal že při natáčení cizího filmu mluvil sice česky,ale říkal úplné nesmysly,jen aby správně hýbal ústy pro pozdější dabing.

Edison

btw postsynchrony se užívají zejména kvůli kvalitě zvuku. Zvuk v exteriéru prostě opravdu kvalitně udělat nejde. Kapku jiná situace je při točení studiových scén, ještě někdy… trochu se dá něco natočit v interiérech.

led

Potom je niekedy zábavné sledovať reč podľa úst a počúvať hlas. 🙂

Edison

To je na rejžovi, aby si vydupal aby to bylo pořádně… 😁

led

Réžo je rozhodujúci, ale na dupanie má asistentov.