František199

Pocházím z Jihlavy a bydlím momentálně v Praze. Jsem jihlavský Pražák, nebo pražský Jihlavák?

Narodil jsem se a pocházím z Jihlavy a bydlím momentálně v Praze. Jak se to správně píše, Jihlavský pražák, nebo Pražský jihlavák?

Nejlepší odpověď
orwell

Pokud nepocházíš ze severozápadní části Jihlavy, tak náplava z Moravy :)

Další odpovědi
quentos

Přídavné jméno odvozené od zeměpisného názvu se až na výjimky příše v češtině s malým písmenem a obyvatel města naopak s velkým. Takže buď jihlavský Pražák nebo pražský Jihlavák (v závislosti na tom, čím se cítíte být víc).

anonym

Co takhle: Jihžák, jinak obojí snad jde ne?

mari marion

Jihlavák