Syd

Jak se to nazývá, když použiju pejorativně zabarvenej výraz (dysfemismus) v kladným významu?

Třeba když řeknu svýmu pejskovi: „Ty vobludo jedna, ty čoklisko škaredý, jak já tě miluju.“
Nemyslim ironii. Jsem přesvědčená, že je pro to specifickej název, ale nemůžu si vzpomenout ani to nikde najít.
Doplňuji:
Tak už jsem to našla, je to kakofemismus.

Nejlepší odpověď
annas

Napadá mě: nadsázka – hyperbola – zveličení
Doplňuji:
zeslabování (eufemismus) – být v náladě (opilý), korpulentní (tlustý)
zesilování (dysfemismus) – chcípl (zemřel)
kakofemismus (hrubé slovo jako mazlivé) – Ty mrško! Darebáku jeden!
hyperbola (pojmenování zveličující – někdy se tak dá brát i kakofemismus).

Další odpovědi
arygnoc

eufemizmus http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=e&vy­pis=1&dotaz=e­ufemizmus&pag=1