Nikča

Jak se to dělá, když si chci vzít „gap year“?

Chtěla bych po střední rok cestovat, ale nevím, co všechno potřebuju tady v ČR zařídit. V zahraničí mám vše již zařízené. Budu mít stále status studenta nebo se budu muset hlásit na úřadu práce nebo jak? Děkuji

Odpovědi
led

Po skončení strednej školy bez nástupu na vzsokú status študenta končí.

Salvaje

Když nenastoupíš na VŠ, tak status studenta nemáš. Zajdi na úřad práce, oni Ti tam poradí.

venkovan

jdi na vysokou, přeruš potom některý rok studium a při cestování budeš užívat studentské výhody. Pokud chceš rok cestovat s vírou, že potom nastoupíš na VŠ, tak tomu nevěř, že to bude lehké. Rok změní návyka natolik, že do školy se už nechce.