Justin1

Jak se tankuje benzin do kanystru?

Když přijdu na benzinovou pumpu pěšky s kanystrem pro benzin třeba do motorové pily nebo do sekačky, u všech čerpadel jsou tankující auta a za nimi čekají další auta, mám se postavit do fronty za ta auta, nebo se nějak jinak určuje, kdy přijdu na řadu, nebo musím jít rovnou k pokladně a požádat o naplnění kanystru?

Pokud si kanystr plním u čerpadla sám, můžu po natankování jít s plným kanystrem dovnitř k pokladně?

Nejlepší odpověď
Drap

Natankuješ si, až na tebe přijde řada a můžeš jít zaplatit i s kanystrem, nebo ho na chvíli odložit venku. To záleží na tobě.

Další odpovědi
paul1

Když jsem byl v létě, u benzinky, tak jsem čekající auta vyrozuměl – poprosil zvednutím ruky a v druhé jsem ukázal všem kanistr a tak jsem šel ho naplnit. Bylo to bez připomínek, asi jsem se trefil u všech 5-ti aut na slušnější lidi. Jinak chodím jen s plechovým kanistrem, kanistr z plastu se nemá používat kvůli možnosti vzniku jiskry ze statické elektřiny.

cukrar

Ještě se mi nestalo, aby u benzinky bylo tak plno, že by nebyl jeden stojan volný. Pokud by to tak bylo, tak bych nepředbíhal a slušně počkal. Není kam spěchat. Kanystr bych nechal u dveří, nebo klidně s sebou k pokladně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

paul1> plastový kanystr lze na palivo též použít, pokud má přidělenu potřebnou homologaci.