zjentek

Jak se „tam venku“ před koronavirem chráníte?

Toto je otázka pro každého, kdo se covidovi venku nějak brání.

Máte nějaké své finty, osobní vynálezy, realizace, jak se před covidem chráníte? Nebo jako většina spoléháte na neúčinnou, zato ohleduplnou roušku a rukavice, z kterých přenášíte virus na zboží stejně jako z rukou? Chápu, že člověku asi víc nezbývá, ale… Podělíte se o své zlepšováky?

(Ilustrační záběr: https://youtu­.be/2K8PAn2L3Cg?t=128 )

Nejlepší odpověď
Kajoch

Ruličkou z toaletního papíru otevírám veškeré dveře a špičkou klíče mačkám knoflíky ve výtazích…

Další odpovědi
Edison

Chodím ozbrojen! Až někdo vymyslí nějakou obranu proti tomuto svinstvu běžně použitelnou, tedy ne celej oblek…

A jak jsi přišel na to, že se rouškou a rukavicemi přenáší na zboží??? Nějaký relevantní zdroj?

Tw!st

Mám speciální Moravskou roušku https://ctrlv­.cz/HPRe

kuzmanovich

Andrej měl zase pravdu https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/usa-koronavirus-rousky.A200401_142­707_zahranicni_rik

briketka10

Vycházím ven jen když musím..a to s popelnicí..s rou­škou..
pověsit prádlo..bez roušky..nakou­pit..s rouškou­, gelík v
batůžku, jen tašku, jednorázovky rukavičky nakupuju bez
košíku bléé..v Glóbu žádný 2m odstupy lidi něřešili, to
mě nepřekvapuje, je to naše povaha..a šupem autobusem
desinfenkcí smrďochem domů stále se držíce kapesníkem..
a klouzal div sem nevypadla při mačkání kartičky u výstupu..
jak sem si oddychla ÁCH konečně venku už se těším na film :)

lojzaman

Uzavřené brýle chrání oční sliznice a spolu s rouškou a rukavicemi se dostaneš na nějakých 98,9 procent ochrany.

@Kepler dlouhodobě statistiky z Asie jasně prokazují účinnost roušek. Samozřejmě si dál věř WHO, ale já bych organizaci, která jako poslední přišla na to, že to je pandemie moc nevěřil.

Kepler

Zlepšováky nenavrhnu, ale rouškám nevěřím. Ve Švédsku se na nějaká ta miliardová opatření celkem vy… no a vypadá to tam stejně jako jako jinde. Tak doufám, že jim to vydrží. K čemu ta opatření jsou, když se stejně nakazí i nejlépe chráněný zdravotnický personál u nás?
Ale jinak sám za sebe: investujte před nákupem do latexových rukavic za 15 kč.

led

briketka10, to je nejaká scéna z hororu?
Normálne som sa počas čítania vášho príbehu od strachu spotila pri vizualizácii tejto scény 🙂
PS.
ako to skončí?

zjentek

Jo, já se počůral… );

Briketko nadarmo se neříká: cestovat mastnou tyčí. Člověk někdy klouže i bez kapesníku. (;

Edison

Keplere, srovnávat to, v čem se pohybuje „nejlépe chráněný chráněný zdravotnický personál“ s tím, v čem se pohybuje běžná veřejnost a srovnávat účel tebou srovnávaných opatření je dalekosáhlý nesmysl. A to Švédsko? Jsou teprve na začátku. Uvidíme, jak se jim to tam rozjede. A nemám na mysli množství, ale prudkost. Na soudy je, myslím, celkem brzo.

zjentek

Edisone tak opět a zase spolu skončíme u používání BĚŽNÉHO mozku! Takže na parkingu před stanovištěm nákupvůzků si navlíknu latexový rukavice, popadnu vuzek za madla a jedu… no a pak nakupuju a nakupuju jak strhaný, pečivo, zeleninu, banány byly nějak mokrý, no co už, neřeším a jedu dál, především pak balený maso v chlaďáku, tam to musím všecko omacat, bo každý balíček má jinou váhu, viď? No, mám to řešit dále, nebo problematice rozumíme už v tomto bodu? Prostě ty rukavice se mně TAK BŘÍDÍ už u kasy, že nemám to srdce vzít v nich do rukou mobil, abych načetl z appky portmonky kartu a hlavně gůglem skrze NFC bez kontaktu s čímkoli zaplati, takže naházím nákup do vůzku a sundám je, než beru mobil do ruky, abychho nekontaminoval (úplně ty covidy cítím, jak lezou úplně všude!!!). No nahodím druhý silikonový ruky", abych vyjel pěkně „čistej“ ven a tam mám druhý dilema, musím ještě nekontaminovat vůz, ale to už tady radši neřeším, ana to mám spec. postupy… prostě mě vysvětli ten rozdíl rukavice mít a nemít, díky. (;

Edison

Takže moje otázka zní: Jak by mohlo něco být kontaminováno, pokud všichni budou dodržovat to, co mají???? V tom je totiž ten podstatný rozdíl! Pokud všici budou mít rukavice, ani na vozíku, ani na zboží konaminace NEBUDE. Taky bychom to mohli zajistit druhým způsobem: Nechat projet celou republiku opakovaně plynovačem a postřikama a všechno postříkat nějakou nechutnou srajdou… Jestli to chceš… tak hurá někam, kde se na osobní ochranu kašle. Nebo tato „opatření“, pokud to lidi nebudou dodržovat, můžem pak očekvat i tady. Bluééééé…!!!

zjentek

Tvá naivita mě nepřestane překvapovat. Prostě nemají ty rukavice, pochop… nemají to NA- ŘÍ- ZE- NO. Tady jsem ti vypsal realitu: rukavice = covid na rukavicích= covid všude, kam v nich sahám! Sci- fi mě nezajímá, coby kdyby… beru realitu, jaká je a podle toho jednám. Jestli chceš, tak si klekni třeba před Kaufland a pros se jich. můžeš i plakat. A řeknu ti tajemství: pořád půjde jen o tvé scifi. Dle tvého scénáře coviďáci zmizí, až silikonové ruky budou „ovcím“ okolotešba nařízeny povinně a nedodrčžení PŘÍSNĚ prestáno. Jinak NE. Prostě NE! Člověče, v kterým světě jsi vyrůstal, zatímco já vyrůstal v tom „běžném“? Ty jsi jako ten autacek, kterej tady před chvílí volal po nějaký očistě v otázce, kterou mu smazali. Přitom nejlepší očista je vymáchat si držku v „běžném“ životě… To je pak panečku imunita! Držím oběma palce. (;

Edison

Ale jak se ti dostane „covid“ na ruce??? Tam NEŽIJE!! Rukama si ho leda přeneseš na obličej a na sliznice…Rukavice lze přímo VYHODIT ihned po příchodu domů. Ndvím, jak by se ti dosal na ruce. Podle tvé logiky nemá smysl se jakkoli chránit. Jak jsem psal.. Hurá tam, kde to podcenili. Zkušenosti xz Asie nejen z poslední doby hovoří jinak. Tys vyrůstal nejspíš ve sterilní bublině! Já má tu držlu v běžnym životě vymáchanou dost. leč holt se občas objeví něco novýho. Ale to je ŽIVOT, ne ten tvůj, sterilní.

zjentek

No tak když si ho přenesu z ruk na obličej a sliznice, tak na nich BYL!!! No? A co tam dělal? Jak se na ně dostal??? Eh, to je marný boj…

zjentek

A druhá věc, ta zásadní = fůra toho národa je marod a NEVÍ TO. Takže mají rukavice, ty taky, mají neúčinné roušky, ty taky, a přes ně chrchlají „své“ covidy na ty madla košíků a po celým obchoďáku. Nemyslíme si doufám někdo z nás, že vira oblafneme a FAKT HO ODNĚKUD TRVALE ODSTRANÍME, že ne… čili nakonec to vše skončí těmi plošnými postřiky, ovšem to až podle mortality, čili přesněji SMRTNOSTI viru. A ta IMHO činí v tuto chvíli v Čechách 50 (slovy padesát)%!!! To proto, že uzdravených je za stejný časový úsek stejně, jako mrtvých! Ostatní jsou prostě nakaženi, nebo zdrávi. N edejbože to dojde těm „chytrým“ a máš tady plošný postřik cobydup! Protože raději se dusit na žíravou chemii v plicích, než rovnou zhebnout na covida tantéž. A teď si vyber a nesuď.

Edison

Stále jsi nepochopil, k čemu tyto ochrany mají sloužit. A nemocný to rukama na štangli ani nikam jinak fakt nepřenese. Jenže to bys o přenosu kapénkami musel aspoň něco tušit.

zjentek

Tak proč desinfikovali, deratizovali a testovali horem spodem celýho Putina, sotva podal ruku nakaženýmu primářoj??? Eh, s tebou marný boj… (;

Kepler

Covid si cestu vždycky najde, stejně jako život.

zjentek

Keplera sorry jako, ale 15 kaček za latexové ruky by na Prajzké NIKDO NEDAL! Tolik snad stojí 100ks v krabičce né?

Edison

Nikdo taky neříká, že nenajde. Jen mu to můžem poněkud znesnadnit – potažmo šíření ZPOMALIT. To je přece už tolikrát omílaný oučel – nezahltit naše zdravotnictví tak, jako se to povedlo jiným zemím…

Ametyst

Panejo, Edisone, ty jsi sakra zodpovědný ovčan. Vymykáš se schématu, že Češi nevěří nikomu a ničemu, a předpokládáš, že všichni nosí roušky, myjí si ruce a používají jednorázové rukavice při sbírání pečiva z koše. Bravo.