Matthew

Jak se taká Hromnice vůbec slaví ??? :)

neboli lidové označení svátku slaveného druhého února, kterému v oficiálním křesťanství odpovídá svátek Uvedení Páně do chrámu a důležitou oslavou přicházejícího jara … :)
Doplňuji:
To Alesh: Jdu do vyzkoušet ;) ale radši počkám až po desáté hodině, aby to bylo jistější :D

Nejlepší odpověď
johana 56

Hromnice jsou především svátkem církevním

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hrom­nice_(sv%C3%A1­tek)

Další odpovědi
Alesh

Hromnice, jak už název napovídá jsou oslavou spojenou s hromem. Slaví se to tak, že hromy vytváříš. Seženeš si velký kus plechu nebo najdeš nějakou plechovou boudu, vezmeš pořádnou palici a mlátíš do toho plechu až do doby, než na tebe sousedi zavolají policajty. 🙂