Werwolfo

Jak se stupňuje slovo snadno? (Jestli to jde) snáz, nejsnáze?

mám v tom trochu zmatek… :)

Nejlepší odpověď
annas

Platí tvary, které jste uvedl.

  1. Snadno, snáze, nejsnáze.
  2. Snadno, snadněji, nejsnadněji

Doplňuji:
Napsala jsem, že stupňování platí, jak tazatel zmínil, ale tvary bez „e“ jsem zapomněla napsat. .

Upřesňuji.
snadno, snáz(e), nejsnáz(e)

Ale nedopisovala další variantu až dodatečně…

Další odpovědi
www

Snadno, snadněji, nejsnadněji.
Doplňuji:
Jinak snáz, snáze, nejsnáze.
Obě slova jsou synonyma.

annas

Ad www . co k tomu dodat????

www

No přece jen to, zda slovo snáz v češtině existuje 😉

annas

Ano. napsala jsem to do odpovědi, že platí tvary, které tazatel uvedl. On napsal snáz a nejsnáze.

Jenže pak jsem zapomněla upřesnit obě varianty: snáz(e), nejsnáz(e).

www

Pí Annas:
Takže slovo snáz neexistuje? Byla by to pro mne novinka 🙂 Děkuji.