zjentek

Jak se stříhá komule Davidova?

Kumule Davidova- himalájský šeřík.

Někde radí, že se má keř ostříhat blízko nad zemí (jako třeba bylinky), někdo zase, že je dobré střihnout cirka třetinu keře (jako třeba u ruje) a někde naopak, že je dobrý ostříhat jej jako šeřík, tzn. pouze květenství, nejlépe po odkvětu. Tak teď si vyber, zjentku. Díky ;)

Nejlepší odpověď
annas

Dovíte se v odkazu od odborníků na stránce Zahrada a příroda

http://www.zah­radaapriroda.cz/rez-komule-davidovy-a-komule-weyerovy/

„Jarní řez komule Davidovy a komule Weyerovy“

Každoroční radikální způsob řezu přináší nejlepší kvetení.

Letnío řez

„V době kvetení pouze průběžně odstraňujeme odkvetlá květenství, abychom zabránili tvorbě semen a komule pokračovala v kvetení na bočních výhonech.“