tatanka

Jak se staví církev k právě vysílanému TV seriálu Mladý papež?

Nejlepší odpověď
annas

Nedalo mně a našla jsem názor autora, který pracuje pro milosrdné bratry. Časopis Katolický týdeník
http://www.ka­tyd.cz/nazory/mla­dy-papez-si-zaslouzi-pozornost.html

„My všichni neseme zodpovědnost. My všichni neseme zodpovědnost za válku a smrt. Vždycky. Ale stejně můžeme nést zodpovědnost za mír. Vždycky. O to vás prosím, zatímco klečím na kolenou. Jsem ochoten za vás položit vlastní život, pokud se jenom stanete zodpovědnými za mír. Vždycky říkám dětem, které mi píšou z celého světa: myslete na všechny ty věci, které máte rádi. To je Bůh. Děti mají rády celou škálu všemožných věcí. Ale žádné z nich mi nikdy nenapsalo, že by mělo rádo válku. Nyní se podívejte na toho, kdo sedí vedle vás. Podívejte se na něj s radostnýma očima a myslete na to, co nás učil sv. Augustin: ‚Pokud chcete vidět Boha, máte možnost ho spatřit.‘ Bůh je láska. Já k vám na druhou stranu nebudu mluvit o Bohu, dokud tady nebude mír. Protože Bůh je mír. Dejte mi mír a já vám dám Boha.“

Myslím, že za tato slova by se ani papež František nemusel stydět.

A jen pro zajímavost, když se seriál vysílal v Itálii, očekávalo se, že ho Vatikán okamžitě odsoudí. Nestalo se tak.

Snad proto, že seriál pod maskou grotesky vypráví o něčem důležitějším… o naději. A vidíme-li masku, musíme se ptát, co je pod ní."

Vyjádření církevních představielů u nás jsem zatím nenašla, ale když seriál neodsoudil Vatikán, snad jej duchovní rovněž přijmou.

Další odpovědi
led

Pokiaľ by boli výslovne proti filmu, tak už by sa niekto ozval.

klumprt

Nevím, co tomu říká církev. A zajímavé je, že coby nevěřící čokl vcelku souhlasím s komentářem milosrdného bratra, sdíleným annas.
I mně by byla sympatičtější církev, která by šla plně za svým hlavním cílem, kterým je pěstování lásky k Bohu a proti kterému by bylo vše nepodstatné, tak jak chápu Pia XIII. ze seriálu (viděl jsem jen to, co zatím bylo na ČT).
Takové to politikaření, byrokracie, intriky, život v blahobytu za hradbami Vatikánu a více než občasné porušování vlastních pravidel všudypřítomným homoušením a pedofilií, to mě odpuzuje a divím se, jak se k tomu může čestný a rozumný člověk hlásit. (Myslím, že to co je vyobrazeno v seriálu nemá od reality daleko.) Jít za svým, trvat si na svém bez kompromisů i za cenu ztráty popularity a obrovských finančních zdrojů, to je to, co činí mladého papeže sympatického. To je papež s koulema. Třeba včerejší rozhovor s italským premiérem, to byl úplný koncert. 🙂 Nebo proslov ke kardinálům. 🙂

Edison

Otázka spíše na církev. Jak to my můžem vědět?

ivzez

Která z mnoha církví?