Avatar uživatele
tatanka

Jak se staví církev k právě vysílanému TV seriálu Mladý papež?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu před 1979 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nedalo mně a našla jsem názor autora, který pracuje pro milosrdné bratry. Časopis Katolický týdeník
http://www.ka­tyd.cz/nazory/mla­dy-papez-si-zaslouzi-pozornost.html

„My všichni neseme zodpovědnost. My všichni neseme zodpovědnost za válku a smrt. Vždycky. Ale stejně můžeme nést zodpovědnost za mír. Vždycky. O to vás prosím, zatímco klečím na kolenou. Jsem ochoten za vás položit vlastní život, pokud se jenom stanete zodpovědnými za mír. Vždycky říkám dětem, které mi píšou z celého světa: myslete na všechny ty věci, které máte rádi. To je Bůh. Děti mají rády celou škálu všemožných věcí. Ale žádné z nich mi nikdy nenapsalo, že by mělo rádo válku. Nyní se podívejte na toho, kdo sedí vedle vás. Podívejte se na něj s radostnýma očima a myslete na to, co nás učil sv. Augustin: ‚Pokud chcete vidět Boha, máte možnost ho spatřit.‘ Bůh je láska. Já k vám na druhou stranu nebudu mluvit o Bohu, dokud tady nebude mír. Protože Bůh je mír. Dejte mi mír a já vám dám Boha.“

Myslím, že za tato slova by se ani papež František nemusel stydět.

A jen pro zajímavost, když se seriál vysílal v Itálii, očekávalo se, že ho Vatikán okamžitě odsoudí. Nestalo se tak.

Snad proto, že seriál pod maskou grotesky vypráví o něčem důležitějším… o naději. A vidíme-li masku, musíme se ptát, co je pod ní."

Vyjádření církevních představielů u nás jsem zatím nenašla, ale když seriál neodsoudil Vatikán, snad jej duchovní rovněž přijmou.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Pokiaľ by boli výslovne proti filmu, tak už by sa niekto ozval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Nevím, co tomu říká církev. A zajímavé je, že coby nevěřící čokl vcelku souhlasím s komentářem milosrdného bratra, sdíleným annas.
I mně by byla sympatičtější církev, která by šla plně za svým hlavním cílem, kterým je pěstování lásky k Bohu a proti kterému by bylo vše nepodstatné, tak jak chápu Pia XIII. ze seriálu (viděl jsem jen to, co zatím bylo na ČT).
Takové to politikaření, byrokracie, intriky, život v blahobytu za hradbami Vatikánu a více než občasné porušování vlastních pravidel všudypřítomným homoušením a pedofilií, to mě odpuzuje a divím se, jak se k tomu může čestný a rozumný člověk hlásit. (Myslím, že to co je vyobrazeno v seriálu nemá od reality daleko.) Jít za svým, trvat si na svém bez kompromisů i za cenu ztráty popularity a obrovských finančních zdrojů, to je to, co činí mladého papeže sympatického. To je papež s koulema. Třeba včerejší rozhovor s italským premiérem, to byl úplný koncert. 🙂 Nebo proslov ke kardinálům. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Otázka spíše na církev. Jak to my můžem vědět?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Která z mnoha církví?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek