HerbiG

Jak se stat zivnostnikem??? nebo kdo to je??

Jak se stat zivnostnikem??? a kdo to je??

Nejlepší odpověď
hem

Živnostník je osoba samostatně výdělečně činná, podnikající na základě živnostenského oprávnění. Živnost se zakládá na živnostenském úřadě a je zapotřebí výpis z rejstříku trestů a 1000 korun. Většina živností je volných, k některým je zapotřebí další kvalifikace a oprávnění (živností vázané)

Další odpovědi
panenka

živnostníkem se můžeš stát tak že si na danou práci kterou chceš vykonávat necháš vystavit živnostenský list.k tomu abys to mohl vykonávat musíš mít sebou výpis s trestu rejstříku,tvé doklady a 1000 kč .tam vypíšeš potřebné papíry které ti tam dají počkáš si až ho budeš mít hotový a můžeš podnikat.živnostník je osoba samostatně výdělečně činná která si vydělává sama na sebe.každy měsíc musí odvádět zdravotní socialní a jednou za rok dá své papíry účetní která mu udělá danové přiznání za celý rok a s tým papírem pak zajdeš na socialní zdravotní a finanční úřad.tohle vše se opakuje každy rok to danové přiznání