Jak se stát výhradním dovozcem?

Mám vyhlídnuté zboží,které není ještě na našem trhu…
Můžete mně prosím poradit,jak se stát výhradním dovozcem???
Co to vše obnáší a veškeré podrobnosti kolem této záležitosti??Děkuji za odpověď…

Odpovědi
kazisvět

Znamená to zhruba následující: Oslovit emailem výrobce a přesvědčit jej, že má pro něj význam dát exkluzivitu pro region ČR. Těžko jej budete přesvědčovat v případě, že za sebou nemáte žádnou firmu ani historii obchodních úspěchů, ale za pokus to stojí. Zkuste detailně vysvětlit, proč zrovna vy budete jeho produkty v ČR nejlépe prodávat.
Upozorňuji, že je hodně výrobců, kteří pro distribuci svých výrobků nedávají exkluzivitu nikdy.

Pokud nebude odezva emailem úplně chladná, doporučuji se pak vydat za výrobcem osobně.

LuciJe

K odpovědi kazisvěta bych jen dodala, že naprostou exkluzivitu Vám stejně nikdo nezaručí – v EU platí volný pohyb zboží, a i když přesvědčíte výrobce, aby v ČR obchodoval výhradně s Vámi, nelze ovlivnit to, že si jiný obchodník nakoupí zboží od někoho jiného (přes prostředníka z jiné země EU)