ywettall

Jak se stát učitelkou ekonomických předmětů?

Chtěla bych se zeptat, jak se stát učitelkou ekonomických předmětů na střední škole??? Na vysokých školách jsem tento obor nikde nenašla… Předem díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
iceT

Kvalifikační předpoklady pro výkon funkce učitele ekonomických předmětů na středních školách, zejména obchodních akademiích, vyžadují, aby učitel těchto předmětů měl vysokoškolské odborné ekonomické a pedagogické vzdělání. Tuto kvalifikaci může student získat také absolvováním vedlejší studijní specializace Učitelství odborných ekonomických předmětů. Jde o systém přípravy učitelů, který v obdobné formě existuje i v řadě západních zemí.
Absolvování vedlejší specializace bude potvrzeno na vysvědčení o státní závěrečné zkoušce.

Zdroj: http://f1.vse­.cz/studium/ve­dlejsi-specializace/1up-ucitelstvi-odbornych-ekonomickych-predmetu/