Jak se stát starostou?

jak se stát starostou v obci cca 600 obyvatel?Kde podat žádost atd?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Žádost nepomůže, musíš být zvolen.

Další odpovědi
standa

…a abyste byl zvolen, tak musíte figurovat na kandidátních listinách.

Na kandidátní listiny se vaše jméno může dostat jen se souhlasem příslušné POLITICKÉ STRANY (samozřejmě, že členství v této straně se nevyžaduje).

Více informací naleznete v odpovědi na obdobnou otázku – viz zdroj níže

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-kandidovat-do-komunalnich-voleb

cukrar

„Žádost“ musíte podat u voličů ve Vaší obci, aby Vás zvolili do zastupitelstva a to pak Vás zvolí starostou. Chcete se stát starostou obce?

wenda

musíš kandidovat. Měl by ses podílet na rozvoji obce, angažovat se.