Jak se stát soudním znalcem?

Jak se stát soudním znalcem v oboru dopravní techniky? Co musím mít vystudováno, jakou musím mít praxi,…?

Nejlepší odpověď
kenyrts

já si myslím,že to jenom chce mít známosti na správných místech,vždyť určitě víte jak to u nás v republice chodí,ne.

Další odpovědi
kazisvět

Doporučuji osobně zajít na oddělení znalců a tlumočníků u vámi příslušného soudu a zeptat se, zda by po předložení kvalifikačních předpokladů bylo vůbec reálné, že by vám dekret znalce dali. Pokud ano, upřesní vám i kvalifikační předpoklady.

Dnes je hodně oborů, kde soudy už téměř vůbec dekrety dávat nechtějí narozdíl od druhého extrému z devadesátých let, kdy soudy rozdávaly znalecké dekrety každému na počkání.