otaznik007

Jak se stát režisérem nebo scénáristou, aniž bych šel na FAMU?

To by byly úplný filmový trháky… :D
Doplňuji:
Halóóóóóóóóóóóóóó…

Nejlepší odpověď
Drap

Mít dost peměz a natočit film za vlastní, ve vlastné režii. Pokud bude úspěšný, tak máš dveře otevřené.

Další odpovědi
bolak

zeptej se švankmajera

led

Scénar dokáže napísať snáď každý, kto vie písať, ale potom podľa toho zrežírovať, aby ste nedopadli ako mnohí scénaristi, ktorí potom ten výsledok ani nepoznali.
Režírovať, tiež akoby som počula, na toto bolo treba režiséra? „Len kričí, fajčí a pije, keď už nevie čo s textom a hercami, nasadí technické efekty a keď skončí zoberie peniaze“
Práve preto je tá škola, aby sa to naučili, nestačí si len myslieť „viem to, tak načo sa učiť“.

patmull

Jde to úplně snadno, třeba takový James Cameron taky nikdy nestudoval filmařinu. Dokonce bych řekl, že to může být někdy i výhoda, protože máš pak alespoň více volnosti. Myslím, že vystudovaný člověk má mnohem více tendenci se držet postupů, které se naučil a méně myslet samostatně. Ale je určitě dobré co nejvíce sledovat filmy, dívat se jak nějaké záběry snímá kamera popř. přečíst o tom nějakou literaturu 😉.