jakho

Jak se stát ředitelem nemocnice?

Ahoj, pokud tu někdo je, rád bych se zeptal, jestli někdo neví, jak se stát ředitelem nemocnice. Jako moje vysněné budoucí povolání.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Musíš projít výběrovým řízením, které vyhlásí zřizovatel nemocnice. Dále musíš splňovat podmínky, které si zřizovatel nemocnice určí.

Další odpovědi
da ny

A pilně studuj na LF, ať vynikáš po letech praxe ve svém oboru, případně na VŠE ekonomii a management (budeš muset „rozumět“ všemu ;)
http://www.de­nik.cz/z_domo­va/reditel-nemocnice-na-homolce-zrejme-jsem-slapl-do-vosiho-hnizda-20150516.html

anonym

Napřed vystudovat medicínu a mít léta praxe, co by jste tam chtěl jinak dělat?

cochee

Souhlas s Rajbekem. Lékařem nutně být nemusíš, často se do funkce ředitele prosadí spíše manager. Tak jako je tomu například v současnosti v Městské nemocnici Ostrava.