Avatar uživatele
Beer4Real

Jak se stát psychologem na počkání?

fascinuje mě práce psychologa a ač mám střední školu úplně z jiného oboru rád bych jednou tuhle práci dělal.
Otázka zní: je potřeba absolvovat i střední školu se zdravotním zaměřením nebo můžu nějak jít zrovna na vysokou psychologickou? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4154 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Na počkání to moc nejde. Já si „počkala“ pět roků, studium na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy jsem ukončila jako PhDr. a posléze jsem si dodělala ještě „velký doktorát“ – PhD.
Každý to dělat nemůže, přijímačky jsou náročné, studium těžké a zkoušky fakt pekelné. Ale stojí to za to.:-)
Pokud máš o studium psychologie skutečný zájem, chce to víc zájmu a informací, schopností, talentu a vědomostí, než jen chtít jít na „vysokou psychologickou“ – to mi zní jako bys o tom moc nevěděl a toto krásné poslání „trochu“ schazoval… A předpokladem také není jen to, že si rád pokecáš, to mi tedy věř…:-))) Ale můžeš u toho zůstat…Amatérských psychologů je stejně tolik jako amatérských gynekologů…
Doplňuji:
Oprava příšerné hrubice! – shazoval –

Upravil/a: Damiana

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Nauč se pořádně kteroukoliv práci a dělej ji se zájmem, kvalitně a s úsměvem. Nauč se být pozitivní, ale nenech se zatlačovat. Vnímej lidi okolo sebe, snaž se jim nalít trochu slunce do jejich života.
Uvidíš kolika lidem okolo sebe dokážeš pohladit duši a tím jim pomoci s jejich problémy. A velkou část z toho co jsem napsal můžeš udělat hned – prakticky na počkání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Můýeš z jakékoli střední školy- Podmínkou je složit přijímačky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Je na to VŠ, většinou filozofická fakulta, obor psychologie. Pozor není to medicínský obor, nebudeš MUDr. To by si musel studovat psychiatrii, ta je medicínským oborem. Psycholog má titul Mgr.

http://www.ff­.cuni.cz/FF-336-version1-Mgr.pdf

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Zkus se mrknout na web www.chytra.zlu­tasova.cz. Sice vystudovaný nebudeš, ale je to na počkání.

před 4154 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek