monique

Jak se stát odhadcem nebo notářem?

Celkem by mě zajímalo jak to je s práci notáře nebo odhadce nemovitosti. Studuji školu s úplně odlišným zaměřením, ale někdy přemyšlím, že by mě lákalo i něco takového zejména ten odhadce nemovitosti, o nemovitosti se zajímám, ale ne nějak extra, třeba bych si neuměla představit studovat stavebku zvlášt kvůli geometrii ani ekonomku kvůli matice. Existuje ještě jiná alternativa?
A notář musí mít asi právnické vzdělání, že? Děkuji moc za ujasnění a veškeré další info k tématu, zkušenosti se studiem atd.

Nejlepší odpověď
Drap

Odhadci se stávají vystudovaní odborníci s několikaletou praxí v oboru. Na notáře je třeba vystudovat práva.

Další odpovědi
venkovan

Téměř v každém oboru jsou nějací znalci, zda ta činost v oboru je prováděna správně. Takže to nemusí být jen odhadce, ale i soudní znalec na ten který obor a činnost.
Nicméně až na výjimky je třeba vysokoškolské vzdělání, leta praxe pod dohledem kvalifikované osoby a mám pocit, že leckde i odborné zkoušky.