kurec

Jak se stát nezávislým politikem?

Pro koho takový lidé pracují? Jak se krok za krokem stát nezávislým politikem?

Nejlepší odpověď
anonym

Nelze být nezávislým politikem. Jsi závislý na straně či jiném politickém subjektu. Popřípadě jsi závislý na zájmových skupinách, které pomáhají v politické kariéře. Jako politik hájíš nějaké zájmy, ideje a instituce.

Další odpovědi
dubraro

Krok za krokem?
1/ Získat velkou spoustu peněz.
2/ Založit si vlastní stranu či hnutí.
3/ Kandidovat na politickou funkci.
4/ Zaplatit si větší předvolební kampaň než konkurence.
5/ Vyhrát ve volbách.
Ta spousta peněz může být velmi různě veliká, podle toho do jaké politické funkce by ses chtěl dostat. Na vesnického starostu bude stačit pár tisícovek, na premiéra stamilióny až miliardy.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Andrej_Babi%C5%A1

led

Nezávislý politik je pojem z ríše rozprávok starých rodičov.
Skutočne nezávislý politik nejestvuje, nech sa nazýva akokoľvek.

Pepa25

Kandidovat jako nezávislý (obvykle je zapotřebí v takovém případě dodat určitý počet podpisů pro zaregistrování kandidátky) a nezávislým zůstat. Reálné je to na komunální úrovni, na vyšší je potřeba mít nějaké zázemí podporovatelů.