KateBeckett

Jak se stát námořníkem? Prosím hlavně o radu, kde najdu školy.

Jak se mám stát námořníkem? Nevadí, že jsem holka? Je někde nějaká škola? Co všechno musím vystudovat a jak se k tomu dostanu, až vyjdu základní školu? Děkuji moc.

Odpovědi
Quimby

Co myslíš pod pojmem námořník?
Jako jestli pracovat v armádě, tak pokud se nepletu, tak ČR nemá žádné vojenské plavidlo.
Jestli být prostě kapitán, tak stačí kapitánský průkaz.
Jestli pracovat na lodi, tak si prostě vyhledat firmy co se na to zaměřují a kouknout, co to obnáší – rybolov, přeprava nákladů, těžba ropy…

Kepler

Na to zapomeň, být námořníkem je drsné i pro většinu chlapů, i na té nejmodernější lodi. To bys musela být hodně špičkovým odborníkem, aby ses někde dostala. Znám jednoho dvoumetrového inženýra strojaře a po dvou plavbách to vzdal.

Lů18

No jelikož Česko nemá moře, tak tady v Česku taková to škola fakt není, pokud chceš na námomřní školu tak leda Amerika nebo Australie, kde jsou jak vojenské tak i námořnické školy, univerzity, akademie, apod.

zelí

Asi nejblíž bude Automobilní a dopravní inženýrství na VUT v Brně. V magisterském studiu je tam předmět Stavba lodí a plavidel. Nic víc o lodích jsem nenašel a je to škoda.

Možná úplně nejlepší by bylo jít studovat do zahraničí, někam kde mají moře.

Šidlo

to je krásny sen…lode sú super

odporúčam začať sa učiť jazyky: nemecky,poľsky, slovinsky či chorvátsky...­..v týchto blízkych krajinách majú more a školy+firmy

strednú školu určite gympl či strojársku priemyslovku

ak chcete robiť na výletnej lodi, potom možno hotelovku

veľa šťastia