ŽivotJeSrand

Jak se stát extrovertem?

Jsem člověk, který je uzavřený do sebe a baví se jednou za čas. Většinu čas propřemýšlím a života si moc neužívám. Potřebuju dostat do nálady buď nějakou hudbou, filmem atd. Jak se tedy stát extrovertem, abych přišel třeba do kolektivu a se všemi se bavil, byl veselý? Máte nějaký nápad?

EDIT: Díky všem za odpověď. Dříve jsem třeba všechno hrozně prožíval. Byl jsem perfekcionista. Teď už na to kašlu. Byl jsem opatrný, i co se týká chlastu, hazardu atd. Ale teď uznávám, že chlast je možnost.

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď jste mohl najít v archivu.
Např.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meni-se-vekem-temperament-cloveka-nebo-to-zustane-tak-jak-to-je

Temperament je vrozený, extrovert se asi těžko stane introvertem, nebo naopak, stejně tak cholerik melancholikem atd. Sice silou vůle, vlivem prostředím apod. se mohou některé projevy tlumit, nebo naopak zvýraznit.

Pokud se chcete stát extrovertem, nemusíte se měnit, ale sledovat chování extroverta, uvědomit si, co je na něm pozitivní, nebo naopak negativní – takový byste určitě nechtěl být.

Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš, takže se mějte rád takový, jaký jste.

Choďte více mezi lidi, komunikujte, choďte mezi ty, kteří vám lépe vyhovují. Buďte sebevědomý, vždyť i introvert má své klady.

atd.

Projděte si odkaz
http://cs.wiki­how.com/Jak-se-st%C3%A1t-extrovertem

Další odpovědi
gecco

Nějaká rada ´abrakadabra´ neexistuje…
___
Potřebuješ potrénovat psychiku, takže:

  1. studuj psychologii, aby ses to naučil
  2. navštiv (navštěvuj) psychologa – a naučí tě to on

😉

Hans51

Mám obavu, že jsou tyto dispozice do veliké míry vrozené, tedy těžko ovlivnitelné.

Jako první tip mě napadá: opijte se do nálady 😉

Agneta

Přečti si v otázce: „Věřili byste tomu, že se dá existovat na červeném víně?“ ten odkaz, a vyzkoušej to taky – denně láhev vína:DDD
(na tvůj problém by to mělo zabrat):DDD

Já osobně bych ti doporučila tancování – rytmus:D

arachis

Přesně já. Nejraději na opuštěný ostrov…Ale za 20 let jsem se naučila mluvit. Do společnosti sice nechodím, no-velmi málo nedobrovolně a připadám si jako páté kolo. Nicméně jsem se naučila říkat svůj názor a to i před hromadou cizích lidí, sice jsem pak zralé na panáka, klepou se mi kolena apod. Ale v podstatě je to uspokojivý pocit a ten mě posouvá a já s věkem říkám věci častěji a s menšími problémy. Chce to čas a cvik. Říkat si, jsou to lidé jako já a třeba mi někteří nesahají ani po kotníky.