Weroniq

jak se starat o mladou pleť?

je potřeba se nějak víc starat o pleť než jen odličovat případné šminky odličovadlem a pak čistit pleť pleťovou vodou? mamka mě vždycky nabádá, abych si něčím mazala obličej nebo používala nějaké tělové mléko
krémy proti vráskám snad ještě nepotřebuji, tak co používat?
Doplňuji:
dobře, obejdu to tím, že napíšu jak pečovat o pleť do svých 30 let (což je ještě daleko ale stejně :))

Nejlepší odpověď
ReHu

Slýchám velmi zřídka, že se mladé ženy zajímají o péči o svou pleť. Většinou říkají, že to ještě není potřeba.
Ale to je velký omyl.
V tomto případě platí, že jak se o svou pleť staráš, taková bude ve zralém věku. Geny samozřejmě také udávají směr.
Základem je se odličovat. Ne, jako některá, že chodí spát s řasenkou na očích a omyje je ráno. Dnes již jsou na trhu i šetrné přípravky, které řasy současně pěstí a vyživují. (Také je dobře, pokud si řsay odličuješ šetrně a po směru řas, ne že řasy utírám zleva do prava a zpět. Hodně se tím vytahuje jemná pokožka v okolí očí.)
Pro péči o pleť jsou základem 3 kroky.

  1. čištění
  2. tonizace – dočištění a příprava pro výživu
  3. výživa (v noci), ochrana a výživa přes den

Podle typu pletri si zvol přípravky které jsou vhodné.

Nevím odkud jsi, ale je možné i pomocí speciální lampy zjistit stav pleti. Lampa ukáže kteá místa jsou např. mastná, která suchá nebo kde jsou ucpané póry. Pak lze nastavit péči přímo podle stavu a typu pleti, tzv. na míru.

Docela by mě zajímalo, jaké zkušenosti s kosmetikou hoši mají. Jestli osobní, nebo z novin, časopisů a televize či z doslechu od kamarádek.

Další odpovědi
ondra07

No, řeknu to takhle. Dokud je pleť mladá a krásná, tak bych ji ničím nezatěžoval. určitě nejlepší je, když si jí umyješ mýdlem a vodou po ránu, když se líčíš, tak je správné si jí odlíčit a vyčistit pleťovou vodou. To je asi tak všechno, všechno ostatní jí akorát zatěžuje, hlavně nepoužívej krémy na vrásky apod. „hnusy“, které jsou určené pro 40 leté ženy. :)
Tělové mléko můžeš určitě použít. Ale ani těch šminků si moc nedávej, pokud to je teda možné… Plno holek je hezčích bez nich než s nima :)

Michal Kole

hlavně nepoužívat nejrůznější kosmetiky, ty pleti spíš škodí než pomáhají.

terry

kvalitní přípravky rozhodně pleť nezatěžují.
Je potřeba si dobře vybrat.

Vercule

Holky, když jsme u té kosmetiky… co takhle produkty od elabela.cz? Já jsem se na ně dívala a docela mě zaujaly. Mám sice kosmetiku, co mi vyhovuje, ale ráda zkusím změnu :)

Cizecek.M

Já používám kosmetiku iuvenio. Ta je senzační. Je to česká kosmetika a netestují na zvířatech. To mi vyhovuje moc :)

Vercule

Ahoj, určitě si kup kvalitní kosmetiku. Bude to investice, ale vyplatí se ti to :)