Avatar uživatele
paul1

Jak se správně zove mluvčí, který používá při vyjádření písemnou formu?

Dobrý den, jde o to, že výraz „mluvčí“ se odvodil od slova mluvit , tedy při odpovědích jsou používána ústa . Jak ale toto povolání nazvat, když se dává stanovisko písemnou formou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, Anikitos před 1880 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to pisatel, autor článku, dopisu atd. . Mluvčí mluví, pisatel píše.

Jinak podle profese novinář, spisovatel, kritik atd.
--

Je třeba rozlišovat dva významy podst. jména mluvčí:

  1. ten, jehož jsem uvedla – osoba, která mluví, autor jazykového projevu, ¨rodilý mluvčí
  2. osoba, který mluví jménem druhých – např,. tiskový mluvčí, mluvčí vlády, presidenta atd.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?paul1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Zjavne máte na mysli hovorcu niektorej organizácie (politika)

Je to vlastne zástupca organizácie (zástupca politika) pre zdieľanie informácií verejnosti prostredníctvom médií. Jeho vyjadrenia môžu byť v ústnej rovnako aj v písomnej forme. Kedže takáto funkcia jestvovala aj v časoch stredoveku (herold) a vykonávala sa ústnou formou, v dnešných časoch sa len premenovala na hovorcu – mluvčího.

Druhú formu „mluvčího“ popisuje annas vo svojej odpovedi na túto otázku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Mluvčí se „zove“ při verbálním projevu, při písemném projevu, dokonce i při projevu znakovou řečí pro neslyšící. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Mně se zdá, že všechny podobné, kteří stanovisko prezentují písemnou formou, nelze nacpat pod jedinou profesi. Napadá mě sekretář, šéf protokulu, kancléř…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek