dust8

Jak se správně pálí čarodějnice na 30. dubna, aby nedošlo k požáru okolí?

Nejlepší odpověď
annas

Je stanoveno desatero, které je třeba dodržovat

"Desatero bezpečného pálení čarodějnic

nezapomeňte na ohlášení „pálení čarodějnic" hasičům,
vyberte vhodného místo, vzdálenosti od budov, pozor na suchou trávu v okolí,
důležitá je také stabilní hranice vatry,
mějte připravené hasicí prostředky v případě rozšíření požárů,
na rozdělání ohně nepoužívejte hořlavé kapaliny, mohlo by dojít k potřísnění a následnému vznícení oděvu,
nebezpečné je také oheň přeskakovat,
do ohně nevhazujte pyrotechnické výrobky, ani např. pneumatiky a další materiály, které tam nepatří,
pozor na rozšíření požáru, při silném větru nedoporučujeme oheň rozdělávat,
děti musí být v doprovodu dospělé osoby,
nenechávejte oheň bez dozoru, po uhašení zkontrolujte, zda nemůže již dojít ke vzplanutí, např. popel zasypte hlínou nebo pískem. "

http://www.na­sepojizeri.cz/se­milsko-aktualne/ceho-se-vyvarovat-pri-paleni-carodejnic/?ak­tualitaId=18180

Další odpovědi
led

Základ je: Pri hrách s ohňom, musí byť minimálne jeden fyzicky a psychicky zdatný dospelý! Nezapaľujte čarodejnice v daždi a silnom vetre, ani v blízkosti obydlí. Čarodejnice zapaľujte vždy v blízkosti tečúcej vody a na záver hádžte do rieky (výnimočne jazera, rybníka), aby si ešte naposledy zaplávali.

Hasičské desatoro už napísala annas, to by som len opakovala, aj keď to nikdy neuškodí.

Dôležité:
Nepáľte skutočné, živé čarodejnice! Nie je nás už toľko, aby sme prežili rok 30000…, strata fantázie a ľudových zvykov, nás aj tak pomaly ničia a posielajú do minulosti.

mosoj

Použije se studený oheň.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.