štamgast

Jak se správně nazývá nápověda v divadle?

Mám na mysli místo (pod jevištěm, vedle jeviště…) kde někdo sedí a napovídá když má herec „okno“.
Doplňuji:
Hahahahaha Drape.....

Nejlepší odpověď
Drap

nápověda
Doplňuji:
Česky se to správně řekne opravdu nápověda. Zeptej se v některém, divadle.

Další odpovědi
annas

suflér, suflérka (z francouzského souffleur, „ten kdo napovídá“).
Doplňuji:
Ad štamgast, váš dodatek u otázky není na místě, protože nápověda je český výraz pro toho, kdo napovídá, tedy kdo sleduje text.

Hovorový výraz suflér, který jsem uvedla, protože ho znám, je dnes již zastaralý.

marci1

Nápověda, suflér, někdy zdrobněle nápovědka. Pro zajímavost : slovensky šepkár.

Louise:3

Suflér:'D ;)

anonym

Na plakátech už nebývá NÁPOVĚDA, ale TEXT SLEDUJE.