jirka21kufr

Jak se správně brzdí před křižovatkou, aby se neopotřebovávala spojka atd…?

Ahoj, potřebuji poradit ohledně autoškoly. Když jedu před křižovatku (jsem na vedlejší pozemní komunikaci) a mám zastavit na hranici křižovatky (a dát přednost), tak se dříve sešlapává brzda nebo spojka? Potřebuji poradit, protože instruktor má pořád nějaký řeči, že mám nejdříve sešlápnout spojku a až potom až brzdu. Můžete mi poradit, jak je to správně? Díky.

Nejlepší odpověď
gecco

Není žádné obecné „správně“ – vždycky záleží na situaci…
Ale jo, pokud ´mám čas´, pak podřadím, nějakou dobu brzdím motorem, pak sešlápnu spojku a vyřadím (a pustím spojku) a současně sešlápnu brzdu…
😉
Prozatím poslouchej instruktora – v praxi pochopíš…
😉

Další odpovědi
anonym

Ubrat plyn, přibrzdit, vymáčknout spojku a zabrzdit!

anonym

Zásadně nepodřazuji,vyřadím a na křižovatku dojedu setrvačností.
Ale,když je na vozovce sníh,je situace úplně jiná.

cukrar

  1. poslechni instruktora, pak Vás život a praxe naučí
  2. Souhal s Jugarem,

Zásadně nepodřazuji,vyřadím a na křižovatku dojedu setrvačností.
Ale,když je na vozovce sníh,je situace úplně jiná.
Tak nějak to míchám, dle situace…

postcd

tak spojka se méně použije asi tehdy, když nepodřadíš ale necháš vyřazeno na neutrál a použiješ brzdu..

já tedy nebrzdím motorem (podřazování) jen tehdy, když zastavuji na krátkou vzdálenost nebo nečekaně rychle. To potom pouze sešlápnu spojku a hned v zápětí brzdu a v klidu vyžazuji na neutrál, pokud myslím, že se bude zastavovat