jak se spraravne cte Rossmann?

Cte se Rossmann nebo Rossmenn?Mam na mysli tu drogerii.

Nejlepší odpověď
arygnoc

rosmen

tom004:

máš pravdu.

četina není, co bývala.

ale všude vidíš:

coop, office, market, cool, manager, job, cinema center, aqua park, atd. atd.

kam se poděli/y (nj, tady mám problémy) obchody, koupaliště, ředitelé, práce a podobné slovíčka, ty naše?

Další odpovědi
tom004

Nevím jak jinak by se to mělo číst,než česky,tedy Rosman.Jsme češi,učili nás abecedu,a ne ejbísídu,ani jinou bídu,tak nevím,proč ji pr*nit.

quentos

podle toho, jestli je původně německá, nebo anglická/americká. Vypadá to spíš na německou, tudíž [rosman]. V případě angličtiny pak [rosmen].

Ponytail

Řekla bych, že [rosman], tipla bych to na němčinu. [rosmen] by se to četlo v případě, že na konci by bylo jen jedno n – Rossman.

casey

No, narozdil od slovicek market, job, office…, ktere tady zminujete a svuj cesky ekvivalent maji je slovo Rossmann nazev. A ne cesky, tudiz by se mel vyslovovat Rosmen. Potom tezko vyslovovat, ze jedete svym vozem Cadillac do mc Donaldu pozdravit pana Schmidta (jsem si nevymyslel, jmeno meho kolegy)