ocelot42

Jak se smířit s tím že prohrávám ?

Pokud prohrávám ve všem možném sportu , hrách, atd. nejradši bych protivníka umlátil.
Jsem strašně vzteklý a bouchám do všeho . Nesn
áším jakmile je někdo lepší než já . Co mám s tím udělat? Jak si pomoct aby mi to nevadilo

Nejlepší odpověď
led

Bez prehry niet víťaza… Umenie prehrávať musia vedieť aj víťazi. Víťaz sa dopracováva k svojmu víťazstvu cez svoje prehry. Naberá skúsenosti a učí sa z nich.
Parafráza na Zákon o zachovaní energie hovorí: ak sa niekde získa, inde sa stratí, alebo ak niekto vyhrá, iný prehrá.
Doplňuji:
Ďalej v diskusii…

Další odpovědi
Alesh

Na to, že jsi vegetarián (soudě podle kategorie, kam jsi ten příspěvek dal), jsi docela hustej. 🙂
Zkus sport, kde to je legální (box a další bojové sporty) a nebo alespoň pololegální (hokej, ragby apod.).
A jinak jsem na tom v mládí byl dost podobně, proto jsem se naučil vyhrávat. 😉 Teď už to tak neprožívám.

Damiana

Zvládání vzteku, agresivity a neschopnost přijímání prohry je dost složité a potřebuje odborníka dříve, než ti to začne komplikovat soukromý život. Na nějakou radu a řešení po internetu to fakt není. Je zapotřebí dlouhodobé terapie, musí se najít příčina – jako obvykle bývá v rodině – neuspořádaný rodinný život, hádky rodičů, agresivita mezi nimi, táhnoucí se rozvod, finanční problémy, apod. Pak je tu i škola – šikana, špatné studijní výsledky, neschopnost zařadit se do kolektivu (což zase všechno vychladit z té rodinné situace).
Tyhle záchvaty vzteku a vše co popisuješ musíš řešit. První dobrý krok je, že si sám uvédomuješ chybu – někdo je totiž přesvědčený o své pravdě a o tom, že druhý si ránu zaslouží – a to je už hodně zlé…
Vyhledej odbornou pomoc. Buď zajdi za školním psychologem nebo prostě zavolej na Linku důvěry. Tam si popovídáte o tvém problému naprosto anonymně a jistě společně najdete řešení a doporučení na toho, ke komu máš docházet. Přeji ti hodně úspěchů a štěstí v dalším životě, neboť tento neřešený problém by ti mohl opravdu notně zkomplikovat život. Nemluvě o partnerských vztazích, konče kriminálem.
Doplňuji:
vychází z té rodinné situace

Drap

Jediná možnost naučit se prohrávat. Tento um je dosti důležitý i v běžném životě. Je třeba umění prohrávat učit i děti, ti si to potom odnáší do života. Znám několik lidí, kteří se nikdy nenaučili prohrávat a občas s tím mívají dost vážné problémy.

IQ tykve

Prostě se smiř s tím, že prohráváš a je to !

olm

To je spravne ze se nechces smirit s prohrou, musis se jen zamerit treba na jeden sport nebo hru a dat hodne energie a trpelivosti do pripravy.
Vysledek se musi casem dostavit.

Reezo

u her je důležité být emočne stabilní a stále správně uvažovat. Emoce tě rozhodí ze soustředění a v tom momentu začínáš dělat chyby, které využije soupeř ve svůj prospěch. Zkus se tolik nesoustředit na vztek, je li někdo lepší, tak ho pozoruj a najdi si slabiny. Také je třeba si uvědomit, že se vždycky najde někdo lepší než ty.

Člověk, by se měl poučit ze své prohry. Tím právě zbírá zkušenosti.

led

Ocelot je známy ako trpezlivá, rýchla a mrštná kočkovitá šelma. Loví s prehľadom.
Skúste si svoju „sportovú a hernú“ povahu prispôsobiť tejto dravej mačičke. Určite potom sa ľahšie dostanete do čeľade víťazov.

led

Najväčšia chyba pri prehre je zlosť.
Zlosť na seba, zlosť na víťaza, zlosť na celý svet.
Ale je to naozaj právom?
Čo tak sa radšej chladne zamyslieť nad príčinou prehry.
Kde sa stala chyba? Čo robím zle? V čom je súper lepší? Dokážem ho prekonať? Čo musím k výhre dosiahnúť? Správne trénujem? Nemám kondičku, alebo nepoužívam rozum?
Dobré je pri svojich otázkach rozmýšľať, akoby prehral niekto iný a ja hodnotím jeho výkon.