autacek

Jak se slučuje právo na ochranu osobních údajů a právo někoho legitimovat v případě prodeje alkoholu mladistvým?

P.S. Jako dítěti mi nechtěli v době žní prodat ani sirky

Nejlepší odpověď
Drap

Slučuje se plně

Další odpovědi
mzm

Není náhodou GDPR o uchovávání informací? Prokázání totožnosti nemá s uchováváním nic společného…

Edison

Jsou jisté zákonem stanovené věci, které každému ukládají nějaké povinnosti. Právo / povinnost někoho legitimivat rovněž, obdobně jako ověřování totožnosti, zejména s ohledem na jisté povinnosti naplňovat další předpisy. Navíc u kontroly dokladu pohledem NEJDE o zpracování os. údajů.

anonym

Velmi snadno jdou dohromady. Ochrana osobních údajů se nijak nedotýká povinností vyplývajících z jiného zákona.

Například pokud má úřad povinnost evidovat plátce za sběr odpadů, pak je mu GDPR ukradené a prostě tu evidenci dělá aniž by si od někoho vyžadoval souhlas. Má to posvěceno zákonem který stojí nad GDPR.

ivzez

Nějak jste to překroutil.

Žádný prodejce nemá právo někoho legitimovat. Chce-li
někdo koupti něco, co prodejce smí prodat až od určitého věku,
je na kupujícím, jak splnění věkové podmínky prokáže.