Jak se seká dřevo či turecký med,to vím,ale jak se seká …

…latina? ?!

Nejlepší odpověď
annas

Sekat latinu = chovat se dobře a plně poslouchat; plnit své povinnosti dobře, bez závad.

Dřív jsem znal fůru řečí
po pivu, po vínu,
ale teď, co jsem v péči,
sekám jen latinu.

Latina je jazyk, jehož slova převzala další jazyky. Bylo třeba naučit se výslovnost, skloňování, citovali se klasikové, mít dobrou paměť, dobře poslouchat (výslovnost) a texty interpretovat, dodržovat přízvuk, vyjadřovat se přesně apod. Pozorný a pilný student gymnázia latinu dobře zvládl …

Jedním z významů slovesa sekat je členit řeč, horlivě dělat, vyjadřovat se přesně – to odpovídá celkem i dnešnímu významu.

V. V. a knižní zdroj

Další odpovědi
hanulka11

Prostě srazíš paty
a budeš v lati :):)

Kerberus

Nechápu, proč jsem se snažila poskytnout vyčerpávající odpověď. Nemá to smysl. Již nikdy více …

anonym

To jsem se opět provinil proti kodexu? Mám právo ohodnotit nejlepší odpověď nebo NE ?!
Co podle Vás nemá smysl? To,že jste nedostala o jeden palec více než další odpovídající? Když se tak podívám na ty Vaše připěvovatele,tak drtivá většina neklade otázky,ale jen palečkuje a vesměs na Vaše otázky. To pro mne nemá smysl.
P.S. I Vy máte právo neodpovídat na kladené otázky.