Gestas

Jak se s automatickou převodovkou rozjet v kopci bez couvnutí?

U manuálu si najdu záběr spojky a pak přidávám plyn a spojku pouštím, ale jak to udělat u automatu?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nijak, automatická převodovka nepustí auto na couvačku z kopce. Prostě pustíš brzdu a přidáš plyn. Pokud v kopci zabrzdíš a dokud nepřidáš plyn, auto bude stát na místě a to ikdyž nebudeš dál stát na brzdě. Jakmile přidáš plyn, auto se rozjede vpřed.

Další odpovědi
Smackdown

Přes růčku.

Jiří Bohumil

JájsemRaibek- nemám s autom. převodovkou žádné zkušenosti, ale zajímalo by mě, jak z toho kopce pak couvnout, pokud to potřebuju.
Je u „atomatiky“ i spojka? Myslím, že asi ne.
Brácha má Forda s automatikou, tak abych nebyl „za blba“, tak se ho nechci ptát.:-)

JájsemRaibek

Pokud chceš couvnout, musel bys nejprve řadicí páku dát do polohy zpátečka.