plzen111

Jak se rychlo naučit nemcinu?

Potřebujeme se z manželkou naučit nemcinu.Jezdily sme měsíc na kurz k ucitelke.Řekla ze mas za deset hodin naučit výslovnost,číslovky a skloňovaný.Pak mam řekla re si máme koupit knihu pro samouky a pokračovat samy.Nemůže si dovolit platit učitele ani zadní kurz.Potrebujeme poradit jaké slovíčka sa máme na začátek naučit.Chtěli by jsme do Německa někam do výroby.Jen nevíme jaké slovíčka se máme učit.Co nam poradíte.Dekujeme

Odpovědi
anonym

Tak si ve všední dny před školou odchyť nějakého školáka a zjisti kdy mívají němčinu a v jaké třídě, a chod každej den poslouchat :D

ivzez

Chcete-li se německy vyjadřovat stejně katastrofálně
jako v češtině (neurážet se prosím), kupte si nemčinu
pro samouky, naučte se slovíčka a mluvte v infinitivech.

Já být, … ty přijít, … my koupit kniha, …

Chcete-li však, aby Vás Němci brali vážně, a jednali
s Vámi jako s rovnocennými, naučte se německy pořádně.

Klidně se učte podle učebnice pro samouky, ale zaplaťte
si k tomu alespoň tři až čtyři konzultace měsíčně.

Lektor Vám vysvětlí to, co v učebnici nebylo vysvětleno
dostatečně (učebnici znám a výklad nepotřebuje jenom
ten, kdo už má základy a sám si jen opakuje), upozorní
Vás na to v čem chybujete a zdůrazní to nejdůležitější
(sám si člověk většinou nevybere).

Chcete-li někam do výroby, měli byste výrobě
(konkrétnímu oboru) přizpůsobit i slovní zásobu.
Tu už ale nenajdete v němčině pro samouky…
Doplňuji:
Omlouvám se za chybějící interpunkci
(moc jsem spěchala).

anonym

  1. musíš se naučit základní výrazy a fráze (pozdrav, číslovky, běžné věci…)
  2. pak odborné výrazy do práce (podle oboru – jinak těžko můžeš hledat práci)

Kant či Goethe v originále mají ´čas´…
😉

Agneta

Jeho legendární otázka : „Co su to zaklady němčiny?“ – a pak víte co je to za tazatele :DDD